Pubg Mobile Çökme Sorunu

Pubg Mobile Çökme Sorunu

Pubg Mobile Çökme Sorunu

Ülkemizdeki en sevilen yapımlardan biri olan Pubg, yediden yetmişe her kesimin beğendiği bir oyundur. Özellikle son yıllarda iş yerlerinde, otobüste ve herhangi bir sosyal alanda telefonu yan çevirmiş ve hafif kaykılmış biri yok yüksek ihtimal Pubg oynuyordur. Bu oyun başlangıçta sadece Solo olarak idare edilirken şimdilerde prof oyuncuların birbirleriyle takım halinde hareket ettikleri görülmektedir. Kimileri oyunu sadece keyif almak için oynarken kimileri Steam üzerinden satış ya da Char kasmak için tercih etmektedir. Oyuna bu denli talep olması ise elbette her oyunda olduğu gibi bu oyunda da bazı problemleri ortaya çıkarmaktadır. Bazı sorunlar ise direkt olarak cihazın kendisi ile ilgili olanlardır. PUBG Destek ekibi, zaten oyunla ilgili bir soruna anında müdahale etmektedir. Ancak bir de cihaz ile ilgili olan, cihaz-oyun uyumsuzluğundan kaynaklanan problemler ortaya çıkmaktadır. Bu problemlerden en can sıkıcı olan Pubg Mobile Çökme Sorunu olarak öne çıkmaktadır. Biz de yazımızda sizlere bu sorunun neden kaynaklandığını açıklayarak çözüm önerilerinden bahsedeceğiz.

PUBG Mobile Çökme Sorunu Çözümü

  1. Pubg Mobile için karşılaşılan en önemli sorunlardan biri çökmedir. Bu aslında oyunun kapanmasına verilen isimdir. Birkaç sebebi olabilir.
  2. Eğer bilgisayar üzerinden oynuyorsanız mutlaka cihazı yeniden başlatın
  3. Sonrasında ise ekran kartınızın en güncel sürümü ile çalıştığını test edin.
  4. Eski bir işletim sistemi varsa mutlaka güncelleyin.
  5. Steam’i normal değil yönetici olarak çalıştırın.
  6. Bilgisayarınız ya da mobil cihazınızın belleğinin yeterli olduğundan emin olun. Eğer oyunun çalışması için yeterli alan yoksa ve çok uzun süre bu şekilde kullanılırsa Çökme yaşanabilir.
  7. Son olarak bu işlemler problemi çözmediyse Steam’i açalım.
  8. Sol kısımda oyun listemizden Pubg bulalım ve Özellikleri açalım.
  9. Başlatma Seçeneklerinin Ayarlar kısmına şu komutu yazın ve kaydedin: -malloc=system -refresh 60 -maxMem=8000 -d3d10

Bu işlem sonrası sorun çok yüksek ihtimal ortadan kalkacaktır. PUBG Mobile Çökme Sorunu Çözümü sitemizde %100 kesin sonuçlu olarak paylaşılmıştır. Yukarıdaki işlemleri ilk olarak madde 4’e kadar uygulayın i. Sorun düzelmezse diğer maddeler ile devam edin i.