Pubg Mobile Beyaz Ekran Sorunu

Pubg Mobile Beyaz Ekran Sorunu

Pubg Mobile Beyaz Ekran Sorunu

Oldukça başarılı bir yapım olan Pubg Mobile oyunu çıkış yaptığı günden bu yana tüm dünyada büyük bir popülerlik yakalamayı başarmıştır. Ülkemizde de oldukça popüler bir duruma gelen Pubg Mobile gün geçtikçe daha çok oyuncuya ulaşmaktadır. Sahip olduğu kaliteli grafikler ve bir mobil oyunun çok çok üzerinde olan oynanış dinamikleri sayesinde bünyesine çekmeyi başardığı oyuncuların başka oyunlara yönelmesini büyük bir kolaylıkla engellemektedir. Buna ek olarak oyun içinde bulunan birbirinden ilginç oyuncu kostümleri, silah desenleri ve bitmek bilmeyen harita çeşitliliği sayesinde de oyuncuların ilgisini her an diri tutabilmektedir. Oyun modlarının çeşitliliği de bu olayı desteklemektedir. Fakat her yapımda olduğu gibi Pubg Mobile’da da bazı sorunlar bulunmaktadır. Bu sorular bazı zamanlar yapımcı tarafından kaynaklansa da genellikle oyuncular veya oyuncuların cihazlarından dolayı oluşmaktadır. Pubg Mobile Beyaz Ekran Sorunu da kullanıcı kaynaklı sorunlar arasında yer almaktadır. Bir yapımda sorunlar olması o yapımın kötü olduğu anlamına gelmez. Bu sorunun kim tarafından kaynaklandığının bilinmesi gerekmektedir. Ayrıca yapımcı tarafından sorunlar yaşanması da son derece doğaldır, önemli olan bu sorunlarla nasıl ilgilenildiğidir.

Pubg Mobile Beyaz Ekran Sorunu Çözümü

Pubg Mobile oyununda beyaz ekran hatası alan oyuncuların neredeyse tamamı bu oyunu emulatör aracılığıyla oynayan oyunculardır. Yani sorun emulatör kaynaklıdır. Pubg Mobile Beyaz Ekran Sorunu Çözümü aşağıda verilmiştir. Maddeleri atlamadan uygulamanız durumunda muhtemelen sorununuz çözülecektir.

  • Oyuncuların birçoğu farklı farklı emulatör kullanmaktadır. Fakat bu sorunun çözümü tektir.
  • Yani kullandığınız emulatörün farklı olmasının hiçbir önemi yoktur.
  • Öncelikle kullanmakta olduğunuz emulatör programının kullanıcı ara yüzüne girin.
  • Daha sonra ayarlar bölümüne ulaşmayı deneyin.
  • Karşınıza çıkan seçeneklerden grafik motorunu bulun. Bu ibare her programda farklı olabilir.
  • Motor kelimesini baz alarak aramaya koyulun.
  • Ardından ekran kartı seçimini dahili ekran kartı olarak ayarlayın.

Beyaz ekran sorununun genel olarak kaynağı kullanılan programlarda ekran kartı seçeneğinin bilgisayarda kullanılan ekran kartı ile aynı olmamasıdır. Bundan dolayı, doğal olarak, kullanmakta olduğunuz program oyunu ekran kartına ulaşmadan çalıştırmayı denemektedir. Bunun sonucunda da başarısız olmaktadır.