Pubg Mobil Atma Sorunu

Pubg Mobil Atma Sorunu

Pubg Mobil Atma Sorunu

Pubg, özellikle Asya ülkelerinde yoğun şekilde oynanan ve namı tüm dünyaya yayılmış olan bir oyundur. Ülkemizde de bir dönemler var olan Pubg çılgınlığına bilmeyen “çorba param çıktı”tabirini duymayan yoktur. Böylesine sevilen bir oyun sürekli güncelleştirmeler alarak bu popülaritesini de günden güne arttırmayı başarmıştır. Oyuna olan talep o kadar fazladır ki daha orta seviye cihazlarda oynanabilmesi için Lite adlı bir sürüm de çıkarılmıştır. Ancak yatırım her ne kadar fazla olursa olsun talebin arttığı oyunlarda sistem bazen yetersiz kalabilmekte ve bir çeşit hatalar verebilmektedir. Bu hatalardan en sık karşılaşılanı Pubg Mobile Atma Sorunudur. Biz de gamerların sık karşılaştığı ve çözümü aslında oldukça basit olan oyundan atma probleminden bahsedeceğiz.

PUBG Mobile Oyundan Atma Sorunu Çözümü

  1. İlk olarak bu problemin kesin bir nedeni yoktur. Bir veya birkaç nedeni vardır. O yüzden aşağıdaki adımların hepsini harfiyen uygulamanız önemlidir.
  2. En sık karşılaşılan sorun depolama alanıdır. Eğer cihazınızda yeterli depolama alanı yoksa oyun bir süre sonra devam etme eğiliminde bulunsa da sistem buna izin vermeyecektir. Bu yüzden atma sorunu yaşayan gamerlara depolama alanlarında bir boşluk yaratmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz.
  3. Atma sorununa neden olan ikinci problem ise genellikle sürümün güncel olmamasından kaynaklanmaktadır. Ancak Pubg oynadığınız cihaz yeni değilse son sürme yükseltme yaparken dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü cihaz son sürümü desteklemiyor ise bu kez atma sorunu yerine kasma sorunu başlayacaktır.
  4. Kullandığınız cihaz ne olursa olsun sık karşılaşılan diğer bir durum ise ön bellek temizliğidir. Bunun için cihazın ayarlar kısmına girelim ve uygulamaları bulalım.
  5. Buradan Pubg Mobile bularak üzerine tıklayalım ve “ön belleği temizle” diyelim.
  6. Öne bellek silinmesi oyunun sizi bir anda atmasını engelleyecek 3. yöntemdir.
  7. Eğer imkan varsa oyun kapalı halde iken bu 3 yöntemi de uygulamanızı öneriyoruz.

Bu yazımızda sizlere PUBG Mobile Oyundan Atma Sorunu Çözümünden bahsettik. Yukarıdaki adımları eksiksiz uygulamanız oyunda atma problemini de ortadan kaldıracaktır. Çok düşük bir ihtimal de olsa eğer atma sorunu düzelmediyse oyunu silerek baştan yüklemenizi tavsiye ediyoruz.